سایت خودرو فرسوده
طرح جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده به رئیس جمهور ارائه شد
موتورسیکلت
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۳۵ اخبار - اخبار مهم

وزیر نیرو گفت:در حال حاضر علاوه بر اینکه مذاکراتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساخت و جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده انجام شده طرح به رئیس جمهور نیز ارائه شده و تسهیلات بانکی نیز در آینده برای جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر نیرو در مراسم افتتاحیه موتورهای برقی با اشاره به اینکه در هیات وزیران گزارش های درباره آلاینده ها و به ویژه موتورسیکلت فرسوده ارائه شده است، گفت: در حال حاضر ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور داریم که آلایندگی آنها بیش از ۱۲ برابر خودروها است.

رضا اردکانیان با بیان اینکه تبدیل خودروهای فرسوده به برقی و ساخت خودروهای برقی صرفه اقتصادی بالایی دارد، افزود: در حال حاضر شرکت توزیع برق جایگزینی خودروهای برقی را آغاز کرده و برنامه ما جایگزینی ۳ هزار خودرو است.

او با تاکید بر اینکه نیازمند همکاری وزارت صنعت برای ساخت و شهرداری برای در اختیار قراردادن فضا برای ساخت ایستگاه های شارژ هستیم، تصریح کرد: این بخش ممکن است نیازمندی ارزی برای ساخت دارد اما از طرف دیگر صرفه جویی که در بخش مصرف بنزین ایجاد می کند و قابلیت صادرات بنزین نیز به وجود می آید توجیه اقتصادی دارد.

اردکانیان در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه آیا مذاکراتی برای ساخت موتورسیکلت در سطح کلان با وزارت صنعت انجام شده است، اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر اینکه مذاکراتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساخت و جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده انجام شده طرح به رئیس جمهور نیز ارائه شده و تسهیلات بانکی نیز در آینده برای جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده انجام می شود.

ارسال نظر
نظرات
نظری برای این مطلب یافت نشد!
fringilla ut non leo mi, ut suscipit